Projekt Fashionista to inicjatywa, która gości w Fabryce Wyobraźni  już od kilku lat. W tym roku po raz kolejny, grupa trzydziestu młodych artystów stanęła naprzeciw wielkiego świata mody.Stworzyli wszystko - począwszy od projektów, poprzez dekoracyjne hafty, aplikacje, akcesoria i z maleńką pomocą - konstrukcje swoich ubranek. Ogromna satysfakcja, bo przyszycie banalnego guziczka dla małych rączek jest nie lada wyzwaniem, podobnie jak obsługa maszyny do szycia. Wszyscy poradzili sobie wspaniale, pięknie... Cały projekt zabrał nam 8 tygodni. Pierwsze tygodnie przeznaczyliśmy na wykonywanie projektów, dobieranie tkanin i odpowiednich elementów dekoracyjnych. Kolejne przygotowaliśmy szablony na aplikacje, projekty druków które były wykonane na ubraniach dalej po - maszyna do szycia i wszyscy ruszyli do akcji. Cały projekt był podwójnym sukcesem. Cieszyły mnie nie tylko kreatywne pomysły, zaangażowanie w pracę ale również entuzjazmem z jakim dzieci pomagały sobie rozwiązywać trudne problemy związane z wykonaniem projektów. Służyli sobie radą, pomocą i życzliwa opinią.


W tym roku zadaniem było połączenie dzianiny z elementami z recyklingu - #fashrev - pokazanie studentom jak wiele potrafią zrobić sami, używając wyobraźni oraz dostępnych materiałów.
Zwieńczeniem całości był wspaniały pokaz mody.


Za kulisami była trema i olbrzymie emocje!Pokaz mody Projektu Fashionista obserwowała ogromna grupa gości i Polonia Fashion telewizji PolvisionTV - reportaż już wkrótce!!!
Były łzy wzruszenia i niepewny krok na wybiegu ale nasi projektanci modele i modelki prezentowali się wśród błysków paparazzi, wyjątkowo pięknie.
Dziękujemy Wam wszystkim za ciężką pracę i mam nadzieję, że grupa naszych artystów - projektantów w przyszłym roku będzie jeszcze większa!
Do zobaczenia 🎨👗🎨✂🎨🎶

Komentarze

Popularne posty