Nasze miejsca ukochane - sylwetki jurorów


Oto Polska  - Nasze piękne miejsce

To kraj naszego języka, tradycji oraz korzeni. Pielęgnujmy te wspomnienia w dzieciach, by w przyszłość z radością i duma przekazaly okruchy dziedzictwa dalszym pokoleniom. Bez względu na to, jak świat pędzi naprzód, jakie podróże odbywamy i jaka niezwykła technologia nas cieszy, to polskie miasta, wioski, góry, zapach lasu czy szum bałtyckich fal robią nas wyjątkowych. Tak jak pachnące pierogi, upudrowane pączki, zbyt głośny śmiech i setki lat historii mówią głośno, w najbardziej odległych zakątkach świata - 

OTO POLSKA!

Wspolnie z naszymi wspaniałymi jurorami i sponsorami zapraszam Wszystkich Młodych Artystów do udziału w konkursie plastycznym.

Poznajcie JURY Konkursu "Oto Polska"
Wspaniali artyści - promujący polską sztukę na całym świecie
Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie! 


Anna Mycek-Wodecki

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Polska. Grafik, ilustrator, malarz, pisarz, pedagog, fotograf. Profesor w Illinois Institute of Art, Schaumburg. Publikacje: autora wspaniałych książeczek dla dzieci; "Jak by to było" w języku angielskim, "Minutka dwujęzyczny piesek", "Minutka dwujęzyczny piese i przyjaciele", przetłumaczona na siedem języków, "Ignas the Boy with the Colourful Head" - dwujęzyczna: polski i angielski. Dzieli swój czas między Warszawę i Chicago,
Malujmy, piszmy wiersze, rysujmy, tańczmy, lepmy garnki, hodujmy zioła, patrzmy często w niebo, sadźmy sloneczniki, karmmy ptaki,  spiewajmy, rozdawajmy usmiechy, glaszczmy psy, koty i inna zwierzynę. Badźmy dobrzy dla siebie i innych.
Jest co robic, oj jest…
      

Rafał Stępniak 

Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego Akademii Długosza w Częstochowie, gdzie uzyskał dyplom z malarstwa z wyróżnieniem. Malarstwo w pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego i prof. Leona Macieja. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, powrócił do rzeźby. Prowadzi działalność pedagogiczną, uczy o sztuce w IV LO im. Henryka Sienkiewicza. Animator kultury,zorganizował szereg plenerów ogólnopolskich. Brał udział w przeszło 130 wystawach zbiorowych ogólnopolskich i środowiskowych. Zorganizował blisko 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. W 2015 roku w Muzeum Częstochowskim miała miejsce ekspozycja prac artysty z okazji 35 lecia pracy twórczej. Był stypendystą Fundacji Francuskiej. w 2016 roku brał udział w ważnych wystawach: międzynarodowa - Mediolan, Galerii Sztuki Współczesnej Mad Gallery, Włochy; udział w międzynarodowej wystawie informelistów, 5eme salon de I'informal, Bouin, Francja; 9 Biennale Miniatury w Częstochowie i 25 Festiwal Malarstwa Współczesnego w Szczecinie.


Dominika Ruta   

W latach 1999-2000 studiowała na EAS w Warszawie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. B. Szubińskiej. W 2005 obroniła dyplom -"znak, symbol, metafora... Serce" w pracowni rysunku zawodowego prowadzonej przez prof.E.Geta-Stankiewicza na wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy w wybranych technikach: rysunek, malarstwo, grafika, ceramika, śpiew i często je ze sobą przeplata.. Pielęgnowanie twórczych czynności sprawia, że wciąż mogę zachwycać się życiem i  wielowymiarowo je postrzegać.
WYRÓŻNIENIA:
2011- nominacja do nagrody, najwybitniejszy młody malarz XXI w Fundacji M.M.Pieńkowskiego
2007- stypendium artystyczne Marszałka Województwa Dolnośląskiego
2007- nominacja do nagrody im. Daniela Chodowieckiego 2007
2006- Grand Prix w konkursie “Ogrody” ufundowana przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha
2005- dyplom z wyróżnieniem i medal od rektora wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych
2005- nominacja do nagrody Prezydenta RP w zakresie Sztuk Pięknych za najlepsze dyplomy ukończenia studiów
2005- nominacja do nagrody im. F. Eibisch
2004- stypendium artystyczne Veroniki von Moltke.


GOŚCIE SPECJALNI - Jurorki


Grażyna Auguścik        
 
Jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnego zespołu.
Przez amerykańskich krytyków zgodnie uznana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej.Każda z jej płyt jest wydarzeniem artystycznym. Jej udział w festiwalach na całym świecie, takich jak: CJF, CWMF, FCJF, EJF, JVCJF i wielu innych - sześciokrotnie wybranych przez magazyn Jazz Forum najlepszą wokalistką jazzową na świecie
Laureatka wielu międzynarodowych wyróżnień, nagród  specjalnych odznaczeń za dorobek artystyczny jak również działalność kulturalną.
Wspaniała osobowość, która swoim talentem łączy ludzi wywodzących się z kulturowo i artystycznie odmiennych struktur w wyjątkowe i unikalne kompozycje.


Gosia Król   


Art instruktor I pasjonatka tworzenia rzeczy pięknych. Mecenaska oraz ambasadorka sztuki wśród młodych twórców. Zajmuje się tkaniną artystyczną, sztuką ludową i korzeni.  
Dzięki patronatowi Polsko Słowiańskiej Unii Kredytowej, Telewizji PolvisionTV,  Radio 1030am, portalowi Rodzice w Ameryce oraz pomocy wielu wspaniałych ludzi udało się nam zgromadzić piękne nagrody, by uhonorować najlepsze prace.
Mam nadzieję, że zechcecie Państwo zachęcić Dzieci do stworzenia pięknych prac a wspomnieniami rozbudzić ich twórczą wyobraźnię.Termin zgłaszania prac do konkursu  -

20 LISTOPADA 2017

Wystawa prac odbędzie się 3 grudnia o godzinie 11am w COPERNICUS CENTER - dzięki gościnności placówki!

Pozdrawiam serdecznie:)  POWODZENIA! 

Komentarze

  1. Czy mozna wyslac wiecej niz jedna prace? Dziekuje

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam, Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. DZIĘKUJĘ: )

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty