Od rysowania do tworczego myslenia.Od rysowania do tworczego myslenia.

Spotykamy się czesto z pytaniem co tak naprawdę daje rysowanie, czy nie jest to bardziej zajęcie dla dziewczynek a nie chłopców, że przecież male dzieci nie potrafią jeszcze nic narysować.
Kiedy dzieci powinny zacząć rysować czy pomaga im to czy szkodzi?

Tak naprawdę nie powinniśmy się nad tym wszystkim zastanawiać, chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i twórczy rozwój dziecka rozwój twórczego myślenia który jest potrzebny w każdej dziedzinie życia, tego też nie bagatelizujmy rysowania i dajmy dziecku kredki I pozwolmy mu wyrażać siebie.
Juz roczne dziecko jest gotowe do wprowadzenia w Swiata Sztuki.
Rysowanie kredkami do wspaniały wstęp do nauki pisania, który wkrótce będzie niezbędny w momencie pójścia do przedszkola, kredki ucza prawidłowego chwytu I “dyscyplinuja” raczke malucha.
Juz miedzy 12-18 miesiacem zycia dzieci posiadaja zdolnosc do swobodnego poruszania cala racza I podejmuje proby nasladowania tego, co robia inni. Przez rysunki bardzo dużo możemy dowiedzieć się o dziecku, warto pomyśleć o tym żeby dzieci zaczęły rysować jak najwcześniej.


Podczas zajec wprowadzenie do świata sztuki postaram się zaprezentować państwu techniki i różne dziedziny sztuki takie które pomogą w przyszłości waszym dzieciom. I nie chodzi tylko, o to żeby dzieci nauczyć się ładnie rysować, malować czy też równo wycinać. Chodzi o to by nauczyly się myśleć, były kreatywne, by były twórcze. Tak by nie nie bały się próbować nowych rzeczy, wyrażać swoich uczuć, opinii i swojej wizji otaczającego nas świata.

Często jest tak że ten najmłodsze dzieci obawiają się nowego ~ dotyku mokrego, boją się ubrudzić. Poprzez zajęcia wprowadzenie w świat plastyki przelamiemy te lęki tak by dzieci byly gotowe do przedszkola. Dzieki naszym zajeciom dzieci juz w pierwszym okresie przedszkola będą doskonale wiedziały jak używać materiałów, beda znaly dyscypline pracy na zajęciach co z kolei pozwoli im na pelniejsze korzystanie z zajec I ulatwi nauke i wyrazanie siebie.

Na zajeciach będziecie mogli zaobserwować zmiany zachodzace w rozwoju dziecka, jak jego rysunek, twórczość ulega ewaluacji i przychodzi różne fazy.
Będziemy mogli latwo zaobserwowac jak pierwsze próby to zwyczajne mazanie, a czas i doświadczenie małych rączek nadaje im konkretne kształty.

Rysowanie to to dla najmlodszych odkrywanie nowego świata. To przede wszystkim wspaniala zabawa dla dziecka i rodzica, doskonale spędzony wspólnie czas.
Chwalmy więc malucha a z narysowanych przez niego kółek stwórzmy, las, motyle, kwiatki, jabłka pokaże mu jak bardzo to jest niezwykłe wyrażać swoje uczucia wlasna twórczośća.
Dla mnie każde dziecko jest inne. Tworze taka atmosfere, by zachęcić dziecko, sprawić by chciało naśladować I by mogło mi zaufać, tak by czuło się swobodnie i nie wstydziło sie, że popełnia błędy, bo sztuce nie ma pojecia bledu. W plastyce, rysowaniu nie popełnia się błędów a jedynie tworzy się swój własny, barwny obraz rzeczywistości.


Komentarze

Popularne posty